“ଚା” କେତେ ଖରାପ କେତେ ଭଲ

 

ଫଟୋ ଅନଫ୍ଲାସ ରୁ 

         ଭାରତ ପୃଥିବୀ ର ଦ୍ଵିତୀୟ ବୃହତମ “ଚା” ବା  “ଚାହା” ଉତ୍ପାଦନକାରୀ  ରାଷ୍ଟ୍ର। ଆସାମ ରାଜ୍ୟ ଭାରତ ରେ ଅଧିକ ଚାହା ଉତ୍ପାଦନ କରିଥାଏ ।  ସିଙ୍ଗପୋ (Singhpo) ପ୍ରଜାତି ର ଲୋକ ମୁଖ୍ୟତଃ ଚାହା ଉତ୍ପାଦନ କରିଥାନ୍ତି।  ଏମାନେ  ଚାହା ଗଛ ର କଅଁଳିଆ ପତ୍ର କୁ ତୋଳି ଦିନ ର ଖରା ଓ ରାତିର ର କାକର ରେ ୩ ରୁ  ୪ ଦିନ  ରଖିଥାନ୍ତି  ।  ତାପରେ, ଏକ ବାଉଁଶ ନଳୀ ରେ ରଖି ତା ଭିତରେ ଧୂଆଁ ଦେଖାଇଥାନ୍ତି, ଏବଂ କିଛି ଦିନ ଗଲା ପରେ ସେଥିରୁ  “ଚାହା ଗୁଣ୍ଡ” ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଥାଏ । ଇଷ୍ଟ ଇଣ୍ଡିଆ କମ୍ପାନି ଭାରତରେ ଚାହା ର ଉତ୍ପାଦନ ଏବଂ ଏହାର ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର ବହୁଳ ମାତ୍ରା ରେ ବୃଦ୍ଧି କରିଥିଲା    

          ସାଧାରଣତଃ, ଚାହା ଦୁଇ ପ୍ରକାର ରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରା ଯାଇଥାଏ  କ୍ଷୀର ଚାହା ଓ ନାଲି ଚାହା ।  ଏହି ଚାହା ରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ମସଲା ଯଥା ଅଦା, ତୁଳସୀପତ୍ର, ତେଜପତ୍ର, ଗୋଲମରିଚ, ଅଳେଇଚ, ଡାଲଚିନି ଇତ୍ୟାଦି ପକାଇ ମସଲା ଚାହା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଏ ।  ହାଲୁକା ଜ୍ଵର, ଥଣ୍ଡା, ମୁଣ୍ଡ ବ୍ୟଥା, ଗଳା ଦରଜ , କାଶ , ଶରୀର ପୀଡା , କାମରେ ଏକାଗ୍ରତା ର ଅଭାବ ଦେଖାଦେଲେ ଲୋକ ମାନେ ମସଲା ଚାହା କୁ ଆପଣେଇ ଥାନ୍ତି।  ଏହା ପ୍ରଦାହକୁ ମଧ୍ୟ  ହ୍ରାସ କରିପାରେ |

          ଆଜିକାଲି ଚାହା ଧନୀ ଓ ଗରିବ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଘରେ ପାନୀୟ ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର ହେଇ ଆସୁଛି ।  ଆଧୁନିକ ବିଜ୍ଞାନ ଓ ଆୟୁର୍ବେଦ ପ୍ରମାଣ କରି ସାରିଛି ଯେ ଅଧିକ ଚାହା ପିଇବା ଶରୀର ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ଅଟେ । ଚା ରେ କେଫିନ ଓ ଟାନିନ ବହୁଳ ମାତ୍ରା ରେ ଥାଏ,  ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହାର ଅପକରିତା

1.     ଚାହା ଡିହାଇଡ୍ରେସନ୍( Dehydration) ସୃଷ୍ଟି କରେ, ଯାହା କି ଶରୀର ରେ ଜଳ ର ମାତ୍ରା କମେଇ ଦେଇଥାଏ  | ଚା’ ରେ କଫିନ୍(caffeine) ଥାଏ, ଏହା ଏକ ପ୍ରାକୃତିକ ଉତ୍ତେଜକ ଏବଂ ଡାଇୟୁରେଟିକ୍(Diuretic) ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ପରିସ୍ରା କରାଇଥାଏ  | ଡାଇୟୁରେଟିକ୍ କୁ ବେଳେବେଳେ “ପାଣି  ବଟିକା” କୁହାଯାଏ ତେଣୁ, ଚାହା ପିଇବା ଆଗରୁ ଗୋଟିଏ ବା ଦୁଇ ଗ୍ଳାସ  ପାଣି ପଈବା ନିହାତି ଦରକାର

2.     ଗର୍ଭବତୀ ଥିବାବେଳେ ଚା ’ପିଇବା ନିରାପଦ ନୁହେଁ ଏହା ଗର୍ଭ ଧାରଣ କରିବାରେ ବାଧା ପ୍ରାପ୍ତ କରିପାରେ ଓ ଯଦିଓ ଛୁଆ ଜନ୍ମ ହୁଏ ତାହାର ଓଜନ କମି ଯାଇପାରେଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାମାନେ  କଫିନ୍ କୁ ଶୀଘ୍ର ହଜମ କରିପାରନ୍ତି ନାହିଁ   | ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ, କଫିନ୍ ସହଜରେ ଗର୍ଭାଶୟ ର ପ୍ଲେସେଣ୍ଟା (Placenta)  ଅତିକ୍ରମ କରି, ଶିଶୁ ର ରକ୍ତ ସହିତ ମିଶିଯାଇଥାଏ  ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଶିଶୁର ଅପରିପକ୍ଵ ଯକୃତ ଏହି କଫିନ କୁ  ଭାଙ୍ଗିବାରେ ଅସୁବିଧା ସମ୍ମୁଖୀନ ହୁଏ  | ପ୍ଲେସେଣ୍ଟା ହେଉଛି ଏକ ଅଙ୍ଗ ଯାହା ମହିଳା ଙ୍କ  ଗର୍ଭାବସ୍ଥାରେ ଗର୍ଭାଶୟରେ ବିକଶିତ ହୁଏ |  ଏହି ଅଙ୍ଗ ଶିଶୁକୁ ଅମ୍ଳଜାନ ଏବଂ ପୋଷକ ତତ୍ତ୍ଵ  ଯୋଗାଇଥାଏ ଏବଂ ଶିଶୁର ରକ୍ତରୁ ବର୍ଜ୍ୟ ବସ୍ତୁ ବାହାର କରିଥାଏ |  ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ, ମହିଳା ମାନେ  ଦିନକୁ ୧୦୦ ରୁ ୩୦୦  ମି.ଗ୍ରା କଫିନ୍ ଖାଉଥିଲେ ଗର୍ଭ ଧାରଣ ବନ୍ଦ  ହେବାର ଆଶଙ୍କା ୨.୪  ଗୁଣ ଅଧିକ ହୋଇପାରେ |

3.     ମେଲାଟୋନିନ୍ (Melatonin) ହେଉଛି ଏକ ହରମୋନ୍ ଯାହା ମୁଖ୍ୟତ ରାତିରେ ପିନେଲ ଗ୍ରନ୍ଥି (Pineal Gland) ରୁ କ୍ଷରଣ  ହୋଇଥାଏ ଏହା ଆମ ଶରୀର ର ଶୋଇବା ଓ ଜାଗ୍ରତ ଚକ୍ର କୁ  ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିଥାଏ | ଅଧିକ କଫିନ୍ ମେଲାଟୋନିନ୍ ହରମୋନ୍ ର ଉତ୍ପାଦନ ମାତ୍ରା କୁ କମେଇ ଦେଇଥାଏ,  ଯାହାଦ୍ଵାରା ଭଲ ନିଦ ପଡିବାରେ ବାଧା ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥାଏ  |

4.     କଫିନ୍ ଶରୀର ରେ ଅମ୍ଳତା ବଢାଇ ଥାଏ  ଓ ଛାତି ରେ ଜଳାପୋଡା ରୋଗ ସୃଷ୍ଟି କରେ | ଯେଉଁମାନେ ହୃଦଘାତରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ କିମ୍ବା ହୃଦ୍‌ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଥାନ୍ତି, ସେମାନେ ଚାଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ୍ |

5.      ନିୟମିତ ଭାବେ ଅଧିକ ପରିମାଣର କଫିନ୍ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ମାରାତ୍ମକ ମୁଣ୍ଡ ବିନ୍ଧା ହେଇପାରେ | କେତେକ ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଦୈନିକ ୧୦୦ ମିଗ୍ରା କଫିନ୍ ନେବା ଦ୍ୱାରା ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ ବଢି ଯାଇଥାଏ

6.     ଏପରିକି ନିୟମିତ ଅଳ୍ପ ପରିମାଣର ଚା ’ପିଇବା ଦ୍ୱାରା କଫିନ୍ ର ନିର୍ଭରଶୀଳତା ବଢି ପାରେ  କଫିନ୍ ଶରୀର ରେ କ୍ଷଣିକ  ଉତ୍ସାହ ଶକ୍ତି ଓ ଚଳ ଚଞ୍ଚଳତା ବୃଦ୍ଧି କରିଥାଏ | କଫିନ୍ ପ୍ରତ୍ୟାହାରରେ ମୁଣ୍ଡ ବିନ୍ଧା, ବିରକ୍ତିକରତା, ହୃଦ ସ୍ପନ୍ଦନ ରେ ବୃଦ୍ଧି  ଏବଂ ଥକାପଣ  ହୋଇପାରେ |

7.     ଚା  ରେ ଟାନିନ (Tanin) ଥାଏ , ଯାହାକି ଆମ ଖାଦ୍ୟ ର ଲୌହ କଣିକା ଗ୍ରହଣ କରିବାର ଶକ୍ତି କୁ କମାଇ ଦେଇଥାଏ । ସାଧାରଣତଃ , ଉଦ୍ଭିଦ ଆଧାରିତ ଲୌହ କଣିକା କୁ ଶରୀର ଗ୍ରହଣ କରିପାରିନଥାଏ। ତେଣୁ, ଖାଇବା ପରେ ପରେ ବା ଚା  ପିଇବା ର  ୧ ଘଣ୍ଟା ପର ପର୍ଯନ୍ତ   କିଛି ଖାଇବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ।

8.     ପ୍ରତିଦିନ ଅଧିକ ପରିମାଣ ରେ ଚା  ସେବନ କରିବା ଦ୍ୱାରା, ଏଥିରେ ଥିବା  ଅମ୍ଲ  ଏବଂ ଟେନିନ୍ ଦାନ୍ତକୁ ହଳଦିଆ କରିଦିଏ | ତେଣୁ, ଚା ପିଇବା ପରେ ଦାନ୍ତ ଘଷିବା ଆବଶ୍ୟକ |

9.     ଚା’ ରେ ଥିବା ଏକ ରାସାୟନିକ ଥିଓଫିଲାଇନ୍ (Theophylline) ହଜମ ସମୟରେ ଜଳୀୟ ସ୍ତର କମାଇ  କୋଷ୍ଠ କାଠିନ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ | ଅନେକ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ସକାଳେ ଚା ’ପିଇବା ଦ୍ୱାରା  ଝାଡା ପରିଷ୍କାର ହୋଇଥାଏ ,କିନ୍ତୁ ଅଧିକ ପରିମାଣରେ ଚା’ ପିଇବା ଦ୍ୱାରା କୋଷ୍ଠ କାଠିନ୍ୟ ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ |

10. ଚା’ ଅଧିକ ପିଇଲେ  ଶରୀରରେ ଫ୍ଲୋରାଇଡ୍ ସ୍ତରକୁ ବୃଦ୍ଧି କରିଥାଏ ଯାହା କି ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ  ହାଡକୁ ଦୁର୍ବଳ କରିଦିଏ |

          ତେଣୁ, ଅତ୍ୟଧିକ ମାତ୍ରା ରେ ଚା ପିଇବା ଶରୀର  ପକ୍ଷେ ନିରାପଦ ନୁହେଁ। ଚା ଯେତେ ଖରାପ ନୁହେଁ, ଚା ରେ ଚିନି ମିସିଲେ ତାହାର ଖରାପ ଗୁଣ ବହୁ ମାତ୍ରା ରେ ବୃଦ୍ଧି କରିଦେଇଥାଏ । ତେଣୁ, ଆପଣଙ୍କର ଚା ଅଭ୍ୟାସ କିପରି ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବରେ ଆପଣଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିନପାରେ ସେଥିପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ |

କିଛି ଶିକ୍ଷା ଆପଣଙ୍କର ଶରୀର ପାଇଁ 

୧. ଧଳା ବିଷ ଚିନି 

୨. Drink Your Food

୩ . 10 Scientific Tips To Stay Healthy

Ankit kumar Mahakur

An effort to help you out to better off your life. You will get to learn here the gist of stories through moral points, Productivity tips along with easy life tips to tandem your body and mind.

5 Comments

Post a Comment
Previous Post Next Post